-3.4 C
Brno
Neděle, 5 února, 2023

Buy now

- Komerční sdělení -40plus

Ať se líbí, sedněte si! 6 příkladů, kdy je židle praktickým i nepřehlédnutelným prvkem jídelny

Ať se líbí, sedněte si! 6 příkladů, kdy je židle praktickým i nepřehlédnutelným prvkem jídelnyGalerie (10) Zdroj: Shutterstock
Nemusíme mít doma luxusní jídelnu, abychom se při stolování cítili jako králové. Detaily zachrání hodně. Variabilita je vítaná, originalita ceněná, kvalita žádaná a funkčnost očekávaná.

1 Půvab neutrálnosti

Alfou a omegou příjemného stolování je kromě chutného jídla bezesporu i pohodlné sezení. Ať už si zvolíte barové židle, klasické jídelní židle, luxusní čalouněná křesla nebo dřevěné lavice, myslete na soulad výšky stolu a výšky sedu. Pokud se bude prostor mezi sedací částí a deskou stolu pohybovat ve výšce kolem 30 cm, stolování bude pro vás komfortní. Pokud je design kuchyně či jídelny výrazný, zvolte raději neutrální styl a jemnou barevnost nábytku. Dříve tak dosáhnete souladu.

2 Důmyslná náhradnice

S opěradlem či bez? Dřevěná, plastová nebo vyplétaná bambusem? Jakákoli už bude, její přítomnost u jídelního stolu nebudete litovat. Jemný venkovský či vintage nádech samotné lavice můžete snadno změnit díky jejímu designu, který může být moderní, boho, retro, ale i industriální. Faktem je, že bez problémů nahradí u stolu více židle. A svědčí jí to tam!

Jídelní stůl z tmavého dřeva, lavice a židle vyplétané bambusem
Sezónně můžete lavici doplnit teplou dekou nebo hřejivou kožešinou. Kulaté podsedáky poslouží celoročně. Zdroj: Amara
3 Elegance zlata

Výbornou volbou, pokud toužíte v prostoru dosáhnout noblesu, je poohlédnout se po jídelních židlích kombinovaných s podnoží v odstínu naleštěného zlata. Pokud navíc bude deska stolu z bílého kamene, ze žuly nebo z mramoru, dojem luxusu bude zaručen. Přihlížet je však třeba k čalounění židlí. Sametový potah na židlích vyžaduje výrazně větší údržbu a také je náchylný ke znečištění. V případě, že v domácnosti s vámi žijí i děti, pár let si tuto krásu ještě raději odřekněte.

4 Nadčasově harmonické

Group of emotional young people enjoying dinner party with friends and smiling happily sitting at table in dimly lit room, copy space

Přírodní materiály nikdy nevyjdou z módy. Spojení tmavého dřeva s ratanem, bambusem nebo banánovými listy na židlích vám bude dlouhodobě dělat radost. Nejen vizuálně, ale také funkčně. Navíc jde o praktické řešení iz hlediska údržby. Prach z takových židlí otřete vlhkým hadříkem jednou-dva. No a jelikož jde o poctivé materiály, spolehlivé budou i při dětech a starších lidech, protože se snadno nezlomí ani nepřevrhnou.

5 Souzvuk odlišností

Kreativita ve skladbě jídelní soupravy je opravdu vítaná. Nejenže vypadá krásně, umělecky a nápaditě, ale dokonale jí můžete zamaskovat i nedostatek financí, hlavně v případě, že máte doma pár kusů židlí, které jsou každá jiná. Nebojte se kombinovat dřevo s kovem, transparentním plastem, ale i jinými přírodními materiály.

bydlení

Redakce doporučuje

- Komerční sdělení -pr clanky

Redakce doporučuje

- Reklama -zeny