19.1 C
Brno
Sobota, 10 června, 2023

Buy now

- Komerční sdělení -40plus

5 důvodů, proč jsou cylindrické vložky EVVA sázka na jistotu a bezpečí

Přemýšlíte, jak nejlépe ochránit svůj dům před zloději? Jedním z levnějších způsobů je pořízení bezpečnostní cylindrické vložky, což je vlastně to, čemu se běžně říká zámek. A co kdybyste garážová vrata, domovní dveře, bránu i poštovní schránku otevírali jedním klíčem? S uzamykacím systémem EVVA to lze velmi snadno zařídit. Kromě toho, že se jedná o praktické řešení, je také cenově úsporné.

Cylindrické vložky se dělí na dva typy: stavební (běžné) a bezpečnostní. K účelům, jako je zamykání vchodových dveří, garáží a důležitých objektů, už stavební vložky nestačí. Pro zajištění těchto prostor se hodí bezpečnostní cylindrické vložky, které podléhají zkouškám dle normy ČSN EN 1627.

Čím se bezpečnostní vložky odlišují od běžných?

více v článku...

Všechny vložky bezpečnostní kategorie prochází přísným nezávislým testováním, podle kterého jsou na základě spolehlivosti, kvality, životnosti či bezpečnosti rozřazeny do tzv. bezpečnostních tříd. Bezpečnostní třída určuje odolnost zámku proti pokusům o jeho překonání. Nejvyšší třída je RC4, nejnižší RC1 (najdete i označení BT1-4). Doporučujeme vám koupit alespoň 3. třídu zabezpečení. V kombinaci s bezpečnostními dveřmi a kováním je potom váš vchod prakticky neproniknutelný.

  1. Ochrana proti zlodějům

K překonání bezpečnostního zámku 4. stupně zloděj potřebuje elektrické nástroje a znalost komplikovaných bezpečnostních mechanismů použitých v zámku. RC4 je odolná proti všem známým metodám o její překonání: vyhmatání (tzv. locking, racking), odvrtání, metoda SG (bumping) a další. Cylindrické vložky nižších tříd nejsou zabezpečené proti bumpingu (metoda, kdy zloděj zasune speciálně zbroušený klíč do cylindrické vložky a úderem do něj seřadí stavítka do stejné roviny).

  • Vyšší stupeň ochrany vstupu do vašeho domova

Bezpečnostní cylindrický zámek poskytuje náležitou ochranu podle bezpečnostní třídy, do které náleží. S vložkami RC1 a RC2 si zkušený zloděj dokáže poradit, ale RC3 už pro něj bude neřešitelná překážka.

Jak se v bezpečnostních zámcích zorientovat?

1. bezpečnostní třída se pořizuje k brankám, interiérovým dveřím nebo dveřím od společných prostor domu (sklep atd.).

2. bezpečnostní třída se často objevuje u společných prostor domu, vchodových dveří bytových domů, garážových vrat nebo dveří kanceláří.

3. bezpečnostní třída je vhodná k vstupním dveřím bytů, rodinných domů a skladů, tvoří ochranu proti odvrtání.

4. bezpečnostní třída je určená pro speciálně zabezpečené prostory, ale používá se běžně i pro dveře od bytu a domu (ochrana proti všem metodám).

Cylindrické vložky s ochranou kategorie 5 a 6 se běžně v prodeji nevyskytují, protože se používají jen ve velmi chráněných státních objektech, bankách apod.

  • Plnění pojišťovny v případě krádeže

Při pojišťování svého domova si dobře prostudujte pojistné podmínky vybrané pojišťovny. Před nákupem zámku nezapomeňte na to, že cylindrická vložka musí mít stejný stupeň ochrany nejen jako bezpečnostní kování, ale i jako bezpečnostní dveře. Tato kombinace je vyžadována. Pojišťovny budou vaše dveře hodnotit na základě jejich nejslabšího článku. I kdybyste měli vložku RC4, ale bezpečnostní dveře pouze 3. třídy, pojišťovna to vyhodnotí jako zabezpečení 3. třídy, a tomu bude odpovídat i vyplácení náhrady případných škod.

  • Jeden klíč od všech zámků

Nechce se vám tahat velký svazek klíčů od různých dveří a ničit si kapsy? Elegantně to vyřešíte s jedním klíčem od všech zámků. Jako vlastník bytu či domu si určitě přejete odemykat domovní dveře, garáž či bránu jedním klíčem. S vědomím, že nikdo jiný kromě vás si nemůže klíč doobjednat, můžete klidně spát.

  • Není možné udělat kopii

Není možné nechat udělat kopii bezpečnostních klíčů, pokud nejste vlastníkem bezpečnostní karty, kterou obdržíte se zakoupenou cylindrickou vložkou EVVA. Žádný zámečník takovou kopii nevytvoří, a je to tedy další důležitý bod ochrany. Na této kartě jsou všechny údaje k vyrobení klíče, nezapomeňte proto si ji dobře uschovat.

Typy cylindrických vložek EVVA

V sortimentu společnosti EVVA existuje mnoho různých typů cylindrických vložek mechanických a elektronických uzamykacích systémů.

Nejčastěji se používá oboustranná cylindrická vložka bezpečnostní, kterou lze pomocí vhodného klíče odemknout a uzamknout z obou stran. Tato cylindrická vložka je vhodná pro uzamykací systémy u všech budov, např. bytů, soukromých domů, kanceláří a veřejných budov. Můžete se setkat i s obousměrnou vložkou s prostupovou spojkou, do které můžete strčit klíč, i když už je z jedné strany klíč vložený. Ideálně se hodí pro lidi, ke kterým se běžně nedá dostat, neboť zapomínají klíče v zámku a neslyší zvonek.

Půlvložky jsou jednostranné cylindrické vložky, které lze otevírat a zamykat pouze zvenku. Používají se například u garáží, sklepů, zahradních branek nebo schránek na klíče.

Pro poštovní schránky, skříňky, vitríny, automaty nebo schránky na cennosti, které lze rovněž uzamykat pouze zvenku, se používají většinou cylindrické vložky s páčkou, které se odemykají a zamykají pomocí páčky.

Také cylindrické vložky s knoflíkem lze odemykat pouze z jedné strany (vnější), zatímco dveře se zevnitř odemykají a zamykají otočným knoflíkem. Cylindrická vložka s knoflíkem je vhodná pro domovní, bytové a sklepní dveře.

Stále častěji se používají také elektronické cylindrické vložky, například elektromotorická cylindrická vložka pro automatické uzamykání a odemykání dveří.

Společnost EVVA nabízí široký sortiment různých typů cylindrických vložek – podle požadavku a místa použití. Bezpečnostní cylindrické vložky zámku a příslušné klíče lze použít v jednoduchých a také složitě strukturovaných uzamykacích systémech.

bydlení

Redakce doporučuje

- Komerční sdělení -pr clanky

Redakce doporučuje

- Reklama -zeny