-3.4 C
Brno
Neděle, 5 února, 2023

Buy now

- Komerční sdělení -40plus

Jak z dlouhé a členité předsíně vytvořit praktický prostor sloužící pětičlenné rodině

U lidí se říká, že první dojem lze udělat jen jednou. Myslím si, že v přeneseném významu to platí iv případě chodby. Je-li hezká – reprezentuje nás, pokud praktická – slouží nám. No a kombinací obou nám dělá radost.

Rozloha: 8,4 m²

Zadání

Už pár let maminka Jana s manželem svépomocí předělávají starší rodinný dům. Jelikož v něm s nimi společně žijí i jejich tři děti, domácí paní si přeje mít funkční předsíň s čistým a uklizeným dojmem. Nedostatečné a provizorní zařízení, téměř trvalý chaos ve věcech a všude se povalující boty je třeba uspořádat, ale hlavně odkládací prostory vyřešit prakticky, esteticky a rychle!

Elegantní a vzhledem netuctový prostor je tím, co by se jí líbilo. V obchodech se zatím nenašlo nic, co by naplnilo funkční potřeby pětičlenné rodiny a zároveň zapasovalo do poměrně členitého prostoru.

Problémem byla dispozice

Front door entrance to house

O poznání delší než širší chodba, s poměrně nízkým stropem, plná otvorů, výklenků a odskoků ve stěnách, si po opakovaných snahách o zařízení s cílem využít jejího maximálního možného potenciálu nakonec vyžádala zásah fundovaného odborníka.

Velká šatní skříň sahající od podlahy po strop skutečně dopřeje každému členu domácnosti prostor pro jeho věci. Zároveň poslouží k uložení tašek, kufrů a sezónních doplňků či sportovních potřeb dětí. Přestože se jedná o nejmasivnější kus nábytku v rámci chodby, právě díky zvoleným materiálům prostor nijak nezatěžuje. Naopak dřevěný policový díl vsazený do boční strany skříně celý vstupní prostor krásně ozvláštní a po dodekorování také zútulní.

bydlení

Redakce doporučuje

- Komerční sdělení -pr clanky

Redakce doporučuje

- Reklama -zeny