-3.4 C
Brno
Neděle, 5 února, 2023

Buy now

- Komerční sdělení -40plus

Jak zrekonstruovat koupelnu na modernější a světlejší prostor?

Naše redaktorka Katka radí, jak dodat koupelně moderní „look“.

Před dobrými 15 lety jsme rekonstruovali koupelnu, nyní bychom chtěli znovu, aby byla modernější a světlejší. Umíte poradit, od čeho se odrazit a co je právě „in“? Jana, Bytča

Řadí: Kateřina Lučeničová, redaktorka

Zkuste omezit kachličkový povrch na minimum a na zbytek stěn dejte jinou úpravu. Za mě vede barva či stěrka, ale můžete zkusit také tapetu. Vůbec se nebojte praktické stránky, na trhu naleznete velmi odolné a kvalitní barvy, tapety i stěrky. Výhodou je také to, že při barvě stěna dýchá.

A jaká jsou pravidla kombinace dvou povrchů v koupelně? Za prvé, čím strukturovanější a vzorovanější obklad, tím jednolitější druhý povrch, abyste dosáhli harmonie. Čili, pokud máte výrazně vzorovaný obklad, vyvažte jej jemným odstínem. Naopak k jednoduchým jednobarevným kachličkám snadno doladíte i vzorovanou tapetu.

Podle svých preferencí jděte buď do kontrastu, laďte tón v tónu, nebo vyberte jednu barvu z vámi zvolených kachliček a tu aplikujte i na zeď.

A female builder paints the wall with a roller in gray, a girl makes repairs in the house.

Rekonstrukce koupelny: Je lepší vana či sprcha? Rekonstrukce koupelny: Je lepší vana či sprcha?
A ještě jedna rada, jelikož jsou koupelny spíše malý prostor, často bez oken, nedávejte výrazné barvy na velké plochy. Pokud velká plocha, spíše jděte do lehčích a matných odstínů. Rovněž, pokud se vám žádá, nebojte se zavěsit plakát či obraz i do koupelny. Všechna tato pravidla platí také pro toaletu.

bydlení

Redakce doporučuje

- Komerční sdělení -pr clanky

Redakce doporučuje

- Reklama -zeny