-3.4 C
Brno
Neděle, 5 února, 2023

Buy now

- Komerční sdělení -40plus

O domově s pozitivní energií. A proč se vyplatí skladovat vzorky dřevodekorů

Vytvořila domov desítkám klientů. Interiérový design i řešení na míru má v malíčku. Má přehled o tom, co je moderní, co praktické, co trendové. Inu a takhle to vypadá, když interiérová designérka vytvoří domov pro sebe a své nejbližší.

Rozloha: 82 m2, 3 + kk

Domov má sloužit nám a ne my jemu. Design je odrazem nejen vizuálním, ale také zrcadlem ergonomie a využití prostoru. – Víra Henczeová, designérka, pegasstudio.sk

Byt se do rukou designérky Vierky a jejího manžela dostal před patnácti lety. Když ho koupili, byl v původním stavu, a tak postupem let prošel kompletní rekonstrukcí. V úvodu i náročnými stavebními úpravami a dispozičními změnami včetně nové elektro- a vodoinstalace.

V podstatě zde nezůstal kámen na kameni. Z místnosti, která sloužila jako komora, je dnes koupelna. Zrušením původního jádra změnili a zvětšili kuchyni, která nyní sousedí s obývacím pokojem doplněným o jídelní část. No a průchod do obývacího pokoje z předsíně byl zazděný, čímž v předsíni vzniklo více prostoru pro nábytek.

Chuť ke změně

Před pár lety majitelka a designérka v jedné osobě cítila, že je třeba design bytu osvěžit. Na počátku změn stála výměna kuchyně. S ní souvisela výměna podlahy a dveří. Další etapou byla renovace koupelny a toalety. „Zde jsem v první řadě vsadila na výběr kvalitní sanity i obkladu. Matný gresový béžový obklad se perfektně osvědčil i při údržbě. Miluji relax ve vaně, takže ta musela být velká. Prostor koupelny je poměrně úzký, asymetrická vana byla proto skvělou volbou,“ konstatuje is odstupem let Vierka.

Kuchyňský ostrůvek se stal epicentrem dění. Nejenže majitelé na něm připravují jídlo, pochvalují si ho i na rychlou snídani. „Návrh kuchyně německé značky Schüller jsem naložila na ramena manželovi. Jelikož s touto značkou máme při návrhu interiérů výborné zkušenosti, bylo rozhodnuto. Manžel preferuje spotřebiče vybavené všemožnými vychytávkami a programy, takže rozhodující slovo měl on,“ říká designérka Vierka.
Následně přišla na řadu v rekonstrukci obývací pokoj a předsíň. „Nábytek jsem si navrhla a dala vyrobit mým osvědčeným slovenským výrobcem. Zeleň je moje vášeň, květiny přímo miluji, takže jsem si do jídelny navrhla květinovou zeď. Manžel rád relaxuje u dobrých filmů, sedací souprava a umístění televize zase byla jeho priorita. Parapetní desky využívám k umístění květin a dekorací, proto jsem volila jen závěsy bez záclon. Tak nic nebrání krásnému výhledu na zeleň a stromy,“ říká.

White bedroom interior with wood panels, creative pendant lights, armchair, bedside table, minimalist cabinet, carpet on parquet floor and bed. Concept of modern house design. 3d rendering

obývací pokoj s hnědou čalouněnou sedačkou, kulatými stolky, závěsnou skříňkou v lesklé bílé barvě a knihovnou
Knihy jsou neodmyslitelnou součástí této domácnosti. Knihovna je proto součástí obývací sestavy navržené a vyrobené na míru.
Krok z krokem

Pro časovou zaneprázdněnost majitelé tedy rekonstruovali postupně. Jako poslední, skutečně teprve nedávno, přišla na řadu ložnice. „Oslovila mě postel od italského výrobce Flexteam. Kromě designu oceňuji, že potah z ní umím svléknout a vyprat,“ vyzdvihuje praktickou stránku Vierka, která s hrdostí přiznává, že atmosféru svého bytu miluje.

bydlení

Redakce doporučuje

- Komerční sdělení -pr clanky

Redakce doporučuje

- Reklama -zeny